Test na koronawirusa SARS-CoV-2

Dowiedz się więcej

Test na koronawirusa


Koronawirus SARS-CoV-2 (inaczej COVID-19) jest nowo odkrytym wirusem. Zalicza się go do rodziny drobnoustrojów, które normalnie powodują infekcje u zwierząt, w tym przypadku jednak doszło do jego transmisji z ssaków (prawdopodobnie nietoperza) na człowieka.

SARS-CoV-2 powoduje zakażenia o różnym nasileniu objawów. Zdrowe, młode osoby mogą nawet nie zauważyć, że przeszły infekcję, jednak u ludzi starszych, obciążonych innymi chorobami, czasem okazuje się ona nawet śmiertelna. u różnych osób. Do tego celu służy szereg opracowanych przez naukowców testów.

Wirus COVID-19 jest wyjątkowo zakaźny, to znaczy, że jedna chora osoba może przenieść go na wiele innych. Ze względu na to, że patogen ma duży potencjał do rozprzestrzeniania się, pandemia SARS-CoV-2 stanowi obecnie duży problem zdrowia publicznego i wyzwanie dla specjalistów epidemiologów. Stąd tak ważne jest wczesne wykrywanie zakażeń w populacji i śledzenie ich przebiegu.

Test na koronawirusa rodzaje


Badania przeciwciał

Ten rodzaj badań opiera się pomiarze poziomów różnych klas przeciwciał skierowanych przeciwko koronawirusowi we krwi. Materiałem do badania jest krew pobrana od Pacjenta.

Dowiedz się więcej
Test na koronawirusa RT – PCR


Badanie opiera się na identyfikacji materiału genetycznego koronawirusa. Materiałem do badania jest wydzielina z dróg oddechowych.

Dowiedz się więcej

Test na koronawirusa – przeciwciała anty-SARS-CoV2


Na powierzchni wirusa COVID znajdują się specyficzne białka, zwane antygenami. Jeśli patogen wniknie do tkanek człowieka, układ odpornościowy organizmu rozpoznaje antygeny wirusa jako obce i produkuje przeciwko nim przeciwciała. Przeciwciała to specjalne białka mające za zadanie zwalczyć infekcję i usunąć drobnoustrój z organizmu.

Wyróżniamy ich różne rodzaje (tzw. klasy, IgM, IgG, IgA), których stężenia zmieniają się w zależności od czasu, który upłynął od zakażenia. Można je zmierzyć w różnych momentach za pomocą metod serologicznych.

Test na koronawirusa SARS-CoV-2 1

BADANIE PRZECIWCIAŁ ANTY-SARS-COV-2 IGG + IGM

CENA: 220 zł


KUP ONLINE

Co to jest test na koronawirusa PCR?


Wewnątrz cząsteczki wirusa znajduje się jego materiał genetyczny, w przypadku COVID jest to pojedyncza nić kwasu nukleinowego RNA. W momencie gdy patogen aktywnie atakuje komórki organizmu człowieka, znajduje się w nich jego geny. Można tego dokonać za pomocą niektórych metod molekularnych, takich jak RT-PCR, czyli reakcja łańcuchowej polimerazy z odwrotną transkrypcją. Dopiero przy całkowitej eliminacji infekcji, w ciele przestaje wykrywać się genom wirusa.

Test na koronawirusa SARS-CoV-2 1

BADANIE GENETYCZNE W KIERUNKU SARS-COV-2 RT-PCR

CENA: 398,99 zł


KUP ONLINE
Scroll Up