Test na koronawirusa


Koronawirus SARS-CoV-2 (inaczej COVID-19) jest nowo odkrytym wirusem. Zalicza się go do rodziny drobnoustrojów, które normalnie powodują infekcje u zwierząt, w tym przypadku jednak doszło do jego transmisji z ssaków (prawdopodobnie nietoperza) na człowieka.

SARS-CoV-2 powoduje zakażenia o różnym nasileniu objawów. Zdrowe, młode osoby mogą nawet nie zauważyć, że przeszły infekcję, jednak u ludzi starszych, obciążonych innymi chorobami, czasem okazuje się ona nawet śmiertelna. u różnych osób. Do tego celu służy szereg opracowanych przez naukowców testów.

Wirus COVID-19 jest wyjątkowo zakaźny, to znaczy, że jedna chora osoba może przenieść go na wiele innych. Ze względu na to, że patogen ma duży potencjał do rozprzestrzeniania się, pandemia SARS-CoV-2 stanowi obecnie duży problem zdrowia publicznego i wyzwanie dla specjalistów epidemiologów. Stąd tak ważne jest wczesne wykrywanie zakażeń w populacji i śledzenie ich przebiegu.

Test na koronawirusa rodzaje


Badania przeciwciał

Ten rodzaj badań opiera się pomiarze poziomów różnych klas przeciwciał skierowanych przeciwko koronawirusowi we krwi.

Dowiedz się więcej
Test RT – PCR


Badanie opiera się na identyfikacji materiału genetycznego koronawirusa. Materiałem do badania jest wydzielina z dróg oddechowych.

Dowiedz się więcej
Test antygenowy


Test powinien być wykonany we wczesnych stadiach choroby tj. do 5-7 dni od początku objawów.

Dowiedz się więcej

Test na koronawirusa – przeciwciała anty-SARS-CoV2


Na powierzchni wirusa COVID znajdują się specyficzne białka, zwane antygenami. Jeśli patogen wniknie do tkanek człowieka, układ odpornościowy organizmu rozpoznaje antygeny wirusa jako obce i produkuje przeciwko nim przeciwciała. Przeciwciała to specjalne białka mające za zadanie zwalczyć infekcję i usunąć drobnoustrój z organizmu.

Wyróżniamy ich różne rodzaje (tzw. klasy, IgM, IgG, IgA), których stężenia zmieniają się w zależności od czasu, który upłynął od zakażenia. Można je zmierzyć w różnych momentach za pomocą metod serologicznych.

Test na koronawirusa SARS-CoV-2 1

BADANIE PRZECIWCIAŁ ANTY-SARS-COV-2 IGG + IGM

CENA: 220 zł


KUP ONLINE

Co to jest test na koronawirusa PCR?


Wewnątrz cząsteczki wirusa znajduje się jego materiał genetyczny, w przypadku COVID jest to pojedyncza nić kwasu nukleinowego RNA. W momencie gdy patogen aktywnie atakuje komórki organizmu człowieka, znajduje się w nich jego geny. Można tego dokonać za pomocą niektórych metod molekularnych, takich jak RT-PCR, czyli reakcja łańcuchowej polimerazy z odwrotną transkrypcją. Dopiero przy całkowitej eliminacji infekcji, w ciele przestaje wykrywać się genom wirusa.

Test na koronawirusa SARS-CoV-2 1

BADANIE GENETYCZNE W KIERUNKU SARS-COV-2 RT-PCR

CENA: 398,99 zł


KUP ONLINE